KONST / Litografier / Färglitografi 8271080
*
nr 827 1080
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Bengt Landin (f. 1933), Tupp, 147/150, motivets mått: 70 x 54
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2013
kl 18:56:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 15:45:15
1
600 kr
17/5 22:51:24
2
350 kr
17/5 22:52:29
2
450 kr
20/5 17:36:54
3
700 kr
20/5 18:08:01
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tupp
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
nr 827 1080
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi , Bengt Landin (f. 1933), Tupp, 147/150, motivets mått: 70 x 54
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 15:45:15 | 1 | 600 kr |
17/5 22:51:24 | 2 | 350 kr |
17/5 22:52:29 | 2 | 450 kr |
20/5 17:36:54 | 3 | 700 kr |
20/5 18:08:01 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tupp
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28